"Патріотичне виховання юного покоління"

Патріотичне виховання

Одним із завдань дошкільної освіти, визначених у статті 7 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628-Ш, є виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу.

Розмірковуючи над тим, як ефективно ознайомлювати дітей та їхніх батьків з національною культурою, як домогтися формування національної свідомості у дітей, як пробудити до життя національні традиції, національний дух нашого народу, вихователі «Марите» вирішили розпочати цю роботу зі створення національних куточків у групах.

План заходів з патріотичного виховання

в Калинівському  ДНЗ №1 «Калинка»

1.

Створення на сайті ДНЗ рубрики «Патріотичне виховання юного покоління»

25.02.2015

Завідуюча, діловод

2.

Родинні спортивні розваги «Козацькі забави»

Березень 2015

Вихователь-методист, вихователі групи

«Старша І»«Старша ІІ»

3.

Облаштування навчально-розвивального осередку з патріотичного виховання

До травня 2015

4.

Тематичні екскурсії дітей до історичних об’єктів

Квітень-травень

Вихователі

5.

Екскурсії до краєзнавчого музею

Квітень - травень 2015

Вихователі

6.

Розвага з мовленнєвого розвитку «Мова калинова»

Квітень 2015

Муз. керівники, вихователі старших груп

7.

Тематичний тиждень «Герої твої, Україно!»

05.05– 09.05.2014

Методист, муз. керівники, вихователі

8.

Оформити фотовиставку «Ми діти твої, Україно!»

Травень 2015 р.

Методист, вихователі

9.

Родинний творчий вечір «Мій татко вчить Україну любить»

Травень 2015

Вихователі старших груп

10.

Тематичний тиждень до Дня Незалежності України

Конкурс малюнків на асфальті «Мої рідні Калини!»

Серпень 2015

Вихователь-методист, вихователі

Завідуюча ДНЗ№1                                                                      Фіцай В.І.

2015 навчальний рік є особливим з точки зору ведення навчально-виховної роботи

Для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку в цьому навчальному році педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів мають спрямувати свою педагогічну діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості. при цьому слід приділяти увагу патріотичному вихованню у контексті розвитку духовного потенціалу особистосі дитини дошкільного віку.

У народі кажуть: добрий приклад — кращий за сто слів. Втілюючи цей мудрий педагогічний прийом у життя, педагогам необхідно запрошувати до дитсадка відомих людей, фахівців, чиї справи гідні наслідування та популяризації і можуть стати прикладом для малят. Діти бачать, що звичайні люди, які їх оточують, пишуть гарні вірші, випікають смачні хліби, керують складними машинами та механізмами, виборюють нагороди у спортивних змаганнях тощо. Тож і наші малюки, коли виростуть, стануть особистостями. Цікавими і повчальними є заняття, спрямовані на прищеплення шанобливого ставлення до різних професій та власне праці, зокрема екскурсії на сільськогосподарське виробництво. Малюки, спостерігаючи, як вирощується хліб, і переконуються, як багато терпіння, енергії та вміння докладають люди, аби на столі з'явилися смачні булочки. Наочними та вельми цікавими для дітей є заняття з теми "Праця твоїх батьків". На них ведеться щира й цікава розмова про батьківську роботу, яка дуже корисна для суспільства. Провідною у цих бесідах є думка про працьовитість українців як їхня національна риса.

Успішний розвиток дошкільнят при ознайомленні з рідним містом можливий лише за умови їх активної взаємодії з оточуючим світом емоційно-практичним шляхом, тобто через гру, предметну діяльність, спілкування, працю, навчання, різні види діяльності, властиві дошкільному віку.

· Здійснення діяльнісного підходу до залучення дітей до історії, культури, природи рідного міста, тобто вибір самими дітьми тієї діяльності, в якій вони хотіли б відобразити свої почуття, уявлення про побачене та почуте (творча гра, придумування оповідань, виготовлення поробок, придумування загадок, аплікація, ліплення, малювання, проведення екскурсій, участь у благоустрої території, охороні природи і т. п.).