Сторінка соціального педагога

Соціальний педагог

Лаврюк Марія Іванівна

12.05.2015року у нашому садочку проводилось відкрите заняття творчої групи, до якої входив соціальний педагог Лаврюк Марія Іванівна.

Робота соціального педагога в дошкільному навчальному закладі

Виділяються три провідні напрямки роботи соціального педагога в дошкільному закладі:
   1. Консультування адміністрації:- проведення соціально-педагогічних досліджень в педагогічному дитячому та батьківському колективах за допомогою основного діагностичного та практичному інструментарію;
   - опитувальники: анкета і бланки інтерв’ю, бланки соціально-педагогічних спостережень для вивчення соціально-педагогічних процесів та явищ у колективі;
   - участь у розв’язанні конфліктів між батьками та навчальним закладом, батьками та дітьми, вихователями та батьками.
2. Проведення методичної роботи з педагогічними працівниками закладу.
   Ця робота передбачає проведення соціальним педагогом навчальних занять з вихователем з метою навчання прийому соціометричного контролю за оточенням в групах. Допомога в діагностиці соціально-емоційної напруженості у дітей (відчужені, знехтувальні діти). Навчально-виховна робота участь в роботі педрад, батьківських зборах на ін.
   3. Співпраця та взаємозв’язок з різними державними та не державними закладами(органами управління освіти, соціальними службами, медичними установами, комісіями справами неповнолітніх).
   4. Провідним напрямком роботи соціального педагога є соціально-педагогічна реабілітаціядітей та родин, які потребують соціального захисту.
   5. Для роботи с такими дітьми, які стоять на окремому обліку у соціального-педагога розробляється індивідуальний план реабілітаційних заходів та контролюється хід його реалізації.
   6. Категорії сімей, що стоять на обліку:
  •  неповні сім'ї;
  •  багатодітні сім'ї
  •  сім'ї інвалідів
  •  асоціальні (алкоголізм, наркоманія, проституція);
  •  сім'ї де є члени з жорстокою, агресивною поведінкою, з психічно-сексуальним відхиленням тощо.
Робота соціального педагога с такими сім’ями поділяються на:
  •  соціальний супроводь (бесіда з батьками, аналіз сімейних стосунків, консультування, обстеження матеріально-побутових умов родин);
  •  профілактичні (налагоджування взаємостосунків між членами родини, врегулювання конфліктів, профілактика насилля).
  •  просвітницька (консультації з метою розвитку компетентності та зацікавленість життям своїх дітей). Сприяння дітям та батькам в отриманні гарантованих їм пільг.

Соціальний педагог в дошкільному закладі повинен постійно вдосконалювати модель соціальної роботи с різними родинами з використанням зусиль усіх учасників навчально-виховного процесу.