Історія виникнення Калинівського ДНЗ№1

На березі річці Тересва розкинулося  гарне, мов писанка,  село із  поетичною  назвою Калини. Перша  згадка  про Калини була  задокументовано 1876 року. Історія  села  багата  на події. Тут  з давніх  часів  жили роботящі  люди, як і велося багато працювали в лісі, на землі, по господарству. Калинчани  брали  активну участь у побудові тогочасного ладу, були активними  учасниками соціальної  побудови  села.  Час невпинно йшов  уперед, створювались нові промислові  комплекси, цехи, Дубівський  машинобудівний завод, колгосп  імені Калініна, так  виникла гостра  потреба у створенні дитячого  садочка. У минулому  столітті  7 листопада  святкували День соціалістичної революції. Так  Ганичівською  сільською радою було прийнято рішення про відкриття  дошкільного  закладу в селі Калини. Отже, 7  листопада 1959 року, у приміщені попівської  фари було відкрито одну групу  на чолі із Варварою Василівною Кеніз – Метелешко. Естафету прийняла Галина  Василівна  Дзябко при якій  було  добудовано приміщення  садочка, цьому  посприяв керівник колгоспу імені Калініна Василь Іванович Мателешко.  До  1966року   установа  рахувалася за сільрадою с. Ганичі.

Село розросталося і виявилась  необхідність добудови приміщень установи . Естафету прийняли нові  керівники це Олена Іванівна Куцин,Марія  Юріївна Кухта, Василина Іванівна Фіцай. Не одне покоління виховувалось у стінах дитячого  садочка, випускники продовжували  навчання у Калинській середній школі та прославляли своє  село. Різні професії вибрали вихованці серед них є вчителі, лікарі, викладачі, професори, інженери, юристи та інші.

У процесі зростання населення назріло  питання побудови  нового приміщення садочка. 1981 році почали втілюватися мрії  усіх  селян, було прийнято рішення побудови дошкільного закладу при допомозі Дубівського ЗМЗ, але грянули  важкі  часи для всіх. Завдяки зусиллям вихователів та керівника Фіцай  Василини  Іванівни було збережено садочок та робочі  місця.

Нарешті  Україна стала  самостійною, незалежною  державою. За сприянням громадкості  села,    батьківського комітету,    головою  сільської ради Бойчуком І.Ю.  на сесії  у  2005 році було прийнято рішення про виділення земельної ділянки  під будівництво нового дитячого садочка. Було доручено  депутату сільської  ради, керівнику  установи  Фіцай  Василині Іванівні  зробити проектно – кошторисну  документацію на побудову дошкільного  закладу, що  і було зроблено.   Завдячуючи  керівництву Тячівської  районної адміністрації , та відділу народної освіти, місцевого  самоврядування було зроблено перші крок до втілення мрії багатьох  калинчан.  2012  році було  розпочато будівництво ДНЗ №1 «Калинка», залито  перший корпус та на цьому будівництво було  призупинено.

При  вмілому керівництву  Фіцай Василини Іванівни та методиста Кус Світлани Іванівни сьогодні в дитячому  садку №1 «Калинка» нараховується  вісім  груп. Де щоденно  203 вихованці  відвідують  садочок, адже тут виховуються  дітки з одного року  життя, ними піклується  колектив із 63 робочих. У садочку є всі   можливості виховувати здорових, розумних, вихованих, гідних  громадян нашої країни . Тут нараховуються спеціалісти англійської мови, соціолог, психолог, логопед, інструктор фізичної  культури. Спеціалісти вищої категорії, методист, вихователі з вищою профільною  освітою. Назріло питання добудови дитячого  садочка, приміщення  не великі вихованців  багато та бажаючих ще  більше. Потрібно  повернути фару релігійній громаді  села.  В цей  важкий  для  країни  час не вистачає коштів для  продовження будівництва дитячого  садочка.

Для того, щоб не забувалась історія виникнення дошкільного  закладу,   створена  Книга пам’яті та  слави про минуле покоління для прийдешних  поколінь. Отже, в нас  є всі можливості  виховувати маленьких достойних громадян нашої славної  України.  7 листопада 2014 року  ми  святкуємо      55-річницю заснування  дитячої  установи  та висловлюємо  велике  сподівання, що  наступний  ювілей  ДНЗ №1 «Калинка» буде  святкувати  у новому приміщені.